Roman ve Hikayeler
CrosairSoft
Menü
Sepetim

Roman ve Hikayeler

Kitaplar insanlar hayatında oldukça önemli ögelerdir. Fazlaca kitap türü bulunmaktadır. Bilgi edinebilmek için bu kitapların hepsinden yardım alabiliriz. Kültür kitapları da kitapların bir grubuna verilen isimdir. Kültür kitaplarının alt kategorilerini şu şekilde sıralayabiliriz; 100 Temel Eser, Atlas, dünya edebiyatı, Sözlük, Türk edebiyatıdır. İhtiyacı göre, sınavlarda çıkma durumlarına, bilgi ve meraka göre bu kitapların edinilmesi gerekmektedir. Ayrıca okullarda gösterilen derslerde de yardımcı olarak bu kültür kitaplarından faydalanılmaktadır.

100 temel eser

Milli Eğitim Bakanlığı bazı edebi eserleri derleyerek Türkçe dersi müfredatına eşdeğer bir şekilde sunulmuştur. Özellikle öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek ve kültür bakımından gelişebilmeleri için bu kitaplar sıklıkla tavsiye edilmektedir. Bu eserler ortalama 1 yıl içerisinde hazırlanmıştır. 15 Temmuz 2005'te kamuya açıklanmış olan bu kitaplar 81 ilin valiliklerine duyurularak okullarda okutulmaya başlanmıştır.

Atlas

Atlaslar coğrafyayı tam manası ile öğrenebilmek için çok yardımcı olan kitaplara verilen isimdir. Türkiye’nin ve dünyanın birçok doğal durumlarını atlastan takip etmek mümkündür. Ulaşım, iklim, sıcaklık, doğal bitki örtüsü, turizm, bayrak, başkent gibi pek çok şey atlaslar da bulunmaktadır. Atlasları şu şekilde sıralayabiliriz; ilk Atlas, Orta Atlas, coğrafya atlası, büyük atlas, tarih atlası şeklindedir.

Dünya edebiyatı

Dünya edebiyatı içermiş olduğu bazı eserler ile dünya edebiyatı hakkında bilgi sahibi olabilmenizi sağlayacak nitelikte düzenlenmiş kitaplardır. İstediğiniz dünya edebiyatı kitabını sitemizden edinebilirsiniz.

Sözlük

ABC sırası verilecek şekilde düzenlenmiş olan kelime bilgisi veren kitaplara sözlük denilmektedir. Burada bazen deyimler, atasözleri gibi birçok şeyi bulabilmeniz mümkündür. En iyi ve kapsamlı sözlükleri sitemizden edinebilirsiniz. Sitemizden kültür kitapları bölümünden farklı hazırlanmış sözlükleri elde edebilirsiniz.

Türk Edebiyatı

Türk edebiyatı da yine kültür kitapları kategorisinde yer almaktadır. Türk edebiyatı oldukça geniş bir alana sahiptir. Ayrıca pek çok farklı bilgiye sahip olunabilecek Türk edebiyatı kitaplarını edinebileceğiniz en uygun site bu adrestir. Ayrıca dünyaya adını duyurmuş olan Türk edebiyatının muhteşem yazarlarının eserlerine en yeni ve güzel baskılar ile bu siteden ulaşmanız mümkündür. Arkadaşınıza hediye etmek için veya kendiniz okumak için ya da kütüphanenizde yer almasını istediğiniz kitapları sitemizde bulabilirsiniz.

Endüstriyel çamaşırhane yazılımı Çamaşırhane yönetim yazılımı Barkodlu çamaşırhane çözümü
WhatsApp
+905457650545