Deney Maketler
CrosairSoft
Menü
Sepetim

Deney Maketler

Çocukların eğitim hayatı, her ebeveyn için çok önemli olmakla birlikte çocukların ileriki hayatlarında başarılı olmalarının kapılarını aralamada en önemli basamaktır. Eğitim, bir insanın ömrü boyunca devam eden bir süreçtir. İnsanın hayatında bütün öğrenmelerin temeli çocukluk döneminde alınan eğitime bağlıdır. Bu nedenle çocukların ve gençlerin temel eğitimlerinde aldıkları teorik bilgilerin pratiğe yansıması için bu bilgilerin deneysel materyaller aracılığıyla doğrulanması gerekir. Bu yüzden bu sürecin etkin ve verimli bir şekilde gerçekleşmesi amacıyla deney maketleri olarak isimlendirilen ürünler alınmalıdır. Nitekim her çocuk annesinden, babasından, büyüklerinden, okuldan arkadaşlarından, çevresinden, internetten, öğretmenlerinden aldıkları formal ya da informal eğitimler neticesinde öğrendikleri bilgileri pratiğe yansıtmada yardımcı olur. Ayrıca her nesne hakkında bilgi sahibi olmak için deneme yolunu tercih edebilirler. Örneğin; bir çocuk sert bir cismin sertliğini, yumuşaklığını, ağırlığını, ses çıkarıp çıkarmadığı gibi fiziksel öğeleri hakkında bilgi edinmek için bu nesneleri kaldırmaya çalışmaları, bir yere atmaları, bir yere vurmaları gibi davranışları yaparlar.

Deney Maketlerinin Öğrenme Sürecine Katkıları

Yaşayarak öğrenme modelinin temel unsuru olan teorik bilginin deneylerle öğrenilmesi çocukların ve gençlerin temel becerilerini geliştirmede çok kıymetlidir. Teorik bilginin deney yapılarak doğrulanması öğrenme sürecini kalıcı hale getirmekle birlikte, zihinsel olarak da akıl yürütme, neden-sonuç ilişkisini anlamaya da katkıda bulunmaktadır. Sizlerde, deneyle öğrenmenin hiçbir şey ile kıyaslanamayacak kadar sayısız faydalarını çocuklarınızın istifade edebilmesi için deney maketleri satın alarak bu sürecin etkin ve verimli olarak geliştirilmesine katkı sağlayabilirsiniz. Çocuklar deney maketleri ile öğrenme sürecini bütünleştirmeleri neticesinde, bu çocuklar dünyayı ve kâinatı sorgularlar, hem kendilerine hem de bilim dünyasına katkıda bulunmanın özgüvenini yakalayabilirler. Sosyal yeteneklerini geliştirebilirler, bilime katkıda bulunmanın yollarını araştırırlar ve akademik hayatta başarılı olabilmenin temelini atarlar.

Deney Maketleri Nasıl Temin Edilir?

En değerli varlıklarımız olan çocukların eğitimleri birçok aşamadan geçmektedir. Zihinsel süreçlerinin ve temel becerilerinin gelişimi için hazırlanan birbirinden farklı becerilerin gelişmesine katkı sağlayan, birçok deney maketleri sitemizde yar almaktadır. Bu ürünleri bütçenize uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey web sitemizde yer alan yaş gruplarına göre hazırlanmış olan deney maketlerini almak için bizden destek almanızdır.

Marka: EMİN İŞ MAKET Model: ST47600
Basit Dna Modeli Yapım SetiBu set ile; bütün canlılarda genetik madde olan DNA'nın basit bir maketini yapacaksınız.DNA'nın temel yapı taşlarını öğrenebileceğiniz bu set, Müfredata uygun hazırlanmıştır.Ürün Özellikleri:  • Ürün, DNA modeli yapımına olanak verir niteliktedir.• Amaç; çocuklar..
5,00TL
Marka: EMİN İŞ MAKET Model: ST47601
Basit Dna Modeli Yapım SetiBu set ile; bütün canlılarda genetik madde olan DNA'nın basit bir maketini yapacaksınız.DNA'nın temel yapı taşlarını öğrenebileceğiniz bu set, Müfredata uygun hazırlanmıştır.Ürün Özellikleri:  • Ürün, DNA modeli yapımına olanak verir niteliktedir.• Amaç; çocuklar..
14,00TL
Marka: REDKA Model: 8681049052094
Hanoi Kuleleri Oyunu Nasıl Oynanır ?Hanoi kuleleri oyunu ile en sol taraftaki çubukta bulunan parçaları en sağdaki çubuğa büyük olandan küçük olana doğru sırayla yerleştirmeniz gerekiyor.İlk bölümde 3 parçadan oluşan bir kule yapmanız gerekiyor. Her hamlede sadece bir parçayı taşıyabiliyorsunuz. Büy..
25,00TL 31,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 62 (6 Sayfa)
WhatsApp
+905457650545