Deney Maketler
CrosairSoft
Menü
Sepetim

Deney Maketler

Çocukların eğitim hayatı, her ebeveyn için çok önemli olmakla birlikte çocukların ileriki hayatlarında başarılı olmalarının kapılarını aralamada en önemli basamaktır. Eğitim, bir insanın ömrü boyunca devam eden bir süreçtir. İnsanın hayatında bütün öğrenmelerin temeli çocukluk döneminde alınan eğitime bağlıdır. Bu nedenle çocukların ve gençlerin temel eğitimlerinde aldıkları teorik bilgilerin pratiğe yansıması için bu bilgilerin deneysel materyaller aracılığıyla doğrulanması gerekir. Bu yüzden bu sürecin etkin ve verimli bir şekilde gerçekleşmesi amacıyla deney maketleri olarak isimlendirilen ürünler alınmalıdır. Nitekim her çocuk annesinden, babasından, büyüklerinden, okuldan arkadaşlarından, çevresinden, internetten, öğretmenlerinden aldıkları formal ya da informal eğitimler neticesinde öğrendikleri bilgileri pratiğe yansıtmada yardımcı olur. Ayrıca her nesne hakkında bilgi sahibi olmak için deneme yolunu tercih edebilirler. Örneğin; bir çocuk sert bir cismin sertliğini, yumuşaklığını, ağırlığını, ses çıkarıp çıkarmadığı gibi fiziksel öğeleri hakkında bilgi edinmek için bu nesneleri kaldırmaya çalışmaları, bir yere atmaları, bir yere vurmaları gibi davranışları yaparlar.

Deney Maketlerinin Öğrenme Sürecine Katkıları

Yaşayarak öğrenme modelinin temel unsuru olan teorik bilginin deneylerle öğrenilmesi çocukların ve gençlerin temel becerilerini geliştirmede çok kıymetlidir. Teorik bilginin deney yapılarak doğrulanması öğrenme sürecini kalıcı hale getirmekle birlikte, zihinsel olarak da akıl yürütme, neden-sonuç ilişkisini anlamaya da katkıda bulunmaktadır. Sizlerde, deneyle öğrenmenin hiçbir şey ile kıyaslanamayacak kadar sayısız faydalarını çocuklarınızın istifade edebilmesi için deney maketleri satın alarak bu sürecin etkin ve verimli olarak geliştirilmesine katkı sağlayabilirsiniz. Çocuklar deney maketleri ile öğrenme sürecini bütünleştirmeleri neticesinde, bu çocuklar dünyayı ve kâinatı sorgularlar, hem kendilerine hem de bilim dünyasına katkıda bulunmanın özgüvenini yakalayabilirler. Sosyal yeteneklerini geliştirebilirler, bilime katkıda bulunmanın yollarını araştırırlar ve akademik hayatta başarılı olabilmenin temelini atarlar.

Deney Maketleri Nasıl Temin Edilir?

En değerli varlıklarımız olan çocukların eğitimleri birçok aşamadan geçmektedir. Zihinsel süreçlerinin ve temel becerilerinin gelişimi için hazırlanan birbirinden farklı becerilerin gelişmesine katkı sağlayan, birçok deney maketleri sitemizde yar almaktadır. Bu ürünleri bütçenize uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey web sitemizde yer alan yaş gruplarına göre hazırlanmış olan deney maketlerini almak için bizden destek almanızdır.

Marka: EMİN İŞ MAKET Model: ST47892
Modelleme ve Dip Alma - Kazıma Seti 5 Parça ; 4 Adet Ebeşuar 1 Adet Kazıma Heykel Seti ; ; Her türlü seramik, heykel ; polimer kil ve benzeri modelleme çalışması için uygundur..
49,00TL
Ada toys taş boyama sanatı Ada toys taş boyama sanatı
Çok Yakında
Marka: EMİN İŞ MAKET Model: 8680480596617
Taş boyama sanatı oldukça eğlenceli bir sanatsal materyaldir.Taş boyama çocukların el becerilerini ve hayal gücünü geliştirdiği gibi yetişkinler için de çok eğlenceli bir hobidir.Boyama sonucu oluşan materyaller gerek iç gerek dış mekanlarda güzel bir obje olarak kullanılabilir.Ürün içeriği: 6 renk ..
40,00TL
Marka: EMİN İŞ MAKET Model: Lehimsiz Breadboard
Devre kurmak için en pratik parçalardan olan breadboard ile kolayca prototipleme ve deney yapmak için uygundur. Atlama(jumper) kablolarıyla uyumluluk sağlamaktadır.Lehimsiz Breadboard1 Terminal 600 Delikli 2 Şerit 200 Delikli..
25,00TL
Marka: EMİN İŞ MAKET Model: Basit Elektrik Devresi
Elektrik deney seti ile basit bir devrenin çalışma prensibini öğrenebilir. Projelerinizde kullanabilirsiniz...
17,50TL
Marka: EMİN İŞ MAKET Model: boşaltımset
Boşaltım Sistemi yapı ve organlarını tanıyabilme modeli oluşturabilme amacı ile hazırlanmıştır.2 adet böbrek şeklinde kesilmiş strafor malzeme1 adet mesane şeklinde kesilmiş strafor malzeme2 adet + şeklinde bağlantı aparatı3 adet farklı renklerde hortum..
17,00TL
Marka: EMİN İŞ MAKET Model: 8681277130694
Çim Adam Yapım Seti Çocuklarınızın hem yaratıcılığını geliştirir, hem de bitki yetiştirme konusunda tecrübe ve sorumluluk kazanmasına yardımcı olur. Okullar için uygundur. Çim adam setini tamamladıktan sonra elinizde bulunan süs malzemeleriyle kaş, göz ve kirpik yapabilir istediğ..
15,00TL
Marka: ARNAS TOYS Model: 8682048492089
tamamı kartondan oluşan montajında makas,yapıştırıcı gerektirmeyen çocuğunuzun odasında bittiğinde güzel bir aksesuar olabilecek, beyaz alanları istediğiniz renklere boyama imkanı....
60,00TL
Marka: EMİN İŞ MAKET Model: dolaşımmaket
Dolaşım Sistemi yapı ve organlarını tanıyabilme modeli oluşturabilme amacı ile hazırlanmıştır.İnsan vücudu ,Kalp ve Akciğer şeklinde kesilmiş straforDamarları temsil eden kırmzı ve mavi renklerde kordon iplerZemin mukavası..
17,00TL
Farm House Karton Maket ev boyamalı Farm House Karton Maket ev boyamalı
Çok Satan Çok Yakında
Marka: ARNAS TOYS Model: 8682472415074
tamamı kartondan oluşan montajında makas,yapıştırıcı gerektirmeyen çocuğunuzun odasında bittiğinde güzel bir aksesuar olabilecek iç mobilya malzemeleri tamamı üç boyutlu karton maket ev bahçe ve hayvan aksesuarlı....
60,00TL
Marka: EMİN İŞ MAKET Model: 8680084563176
Öğrenciler İçin Hazırlanmış Özel Quilling Set İçindekiler:100 adet - 10 mm x 50 cm Quilling kağıt şeritler.12 farklı renk ve her renkten 10 adet1 adet Quilling Kıvırma Aleti1 adet Quilling Yapım KitapçığıÜrünlerimiz insan sağlığına zararsız Avrupa Standartı malzemelerden üretilmiştir. Güvenle Kullan..
20,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 35 (3 Sayfa)
Toptan salamura yaprakwhosale canned grape leaf
WhatsApp
+905457650545