Dikkat Güçlendirme Setleri
CrosairSoft
Menü
Sepetim

Dikkat Güçlendirme Setleri

Eğitim ve öğrenim sürecinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi, birçok faktöre bağlıdır. Her ders çalışan öğrenci, öğrenme sürecinde konuya odaklanıp öğrenmeyi arzu eder. Günümüzde gerek teknoloji dünyasının getirdiği ürünler gerekse de çevresel etkiler sebebiyle öğrencilerde odaklanamama sorunu ortaya çıkmıştır. Hâlbuki eğitim ve öğretim aşamalarında her birisinde odaklanma önemli bir faktördür. Çoğu öğrenci odaklanamama sorunundan şikâyet etmektedir. Nitekim bu sorun hem öğrenciyi hem de ailelerini olumsuz etkilemektedir. İşte bu problemleri ortadan kaldıran, odaklanamama sorununa bilimsel metotlar ile çözüm getirilmiş ve alanında uzman kişilerin (eğitmenlerden, psikologlardan) eğitim ve öğretim süreçlerinde önerdiği metotlarla ve fikirlerle oluşturulmuş dikkat güçlendirme seti (DGS) ile çocuklarınızdaki bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Dikkat Güçlendirme Seti Kullanmanın Yararları

Dikkat güçlendirme; eğitim materyalleri kullanılarak çocuklara yönelik bilişsel düzeylerinin gelişmesi için yapılan alıştırmalar ile odaklanma sorunu ortadan kaldıran, odaklanma süresini artıran ve öğrencinin yeteneklerini geliştirmeye yönelik yapılan faaliyetlerin tümüne verilen isimdir. Birçok yetenekli ve zeki çocuk, odaklanamama sorunu yüzünden başarılı olamamaktadır. Bu da öğrencide ve ailesinde kaygıya sebep olmaktadır. Dikkat geliştirme seti ile çocuklarınızdaki kabiliyetleri ortaya çıkarıp, yeteneklerini keşfedip ve kendilerinde mevcut olan potansiyeli başarıya dönüştürebilirsiniz.

Dikkat Güçlendirme Setinde Yer Alan Uygulamalar

Dikkat güçlendirme seti ile başarının kapılarını açabilirsiniz. Bu setlerde çocukların bilişsel süreçlerine katkı sağlayan ve sebep-sonuç ilişkili yöntemlerin irdelendiği bazı yöntemler vardır. IQ soruları, kelime esaslı bulmacalar, rakam temelli bulmacalar, örüntüler, matrisler, tangramlar gibi bazılarıdır. Bunun yanı sıra dikkat testleri ve dikkate yönelik alıştırmalar ile odaklanamama sorunu temelinden çözülmekte ve bunun yanında farklı bir bakış açısı kazandırarak hayata hazırlanmalarına çok büyük yararlar sağlamaktadır. Gençler ve çocuklar başarının temelini atarak hayatın kendilerine hazırladığı her bir engeli güçlenerek kazanmanın adımını atmış olmaktadırlar. Tüm bu özelliklerin çocuklara ve gençlere sağladığı yararlar bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sitemizde yer alan birbirinden farklı özelliklere sahip, bilimsel metotlardan faydalanılarak hazırlanmış, içeriği zengin, öğrencilerin öğrenme becerilerini geliştiren, odaklanamama sorununun çözen temel yaklaşımların yer aldığı dikkat güçlendirme setlerini bularak satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sitemiz üzerinden birbirinden kıymetli dikkat güçlendirme seti almak olacaktır.

Marka: UĞUR BÖCEĞİ YAYINLARI Model: 9786059548939
AMAN DİKKAT! fasiküllerindeki bulmacalar: Adalar, Çit, Köprüler, Küçük Büyük, Sudoku, Yılan, Karma Bulmacalar.Zeka oyunları ve soruları yazarı Ahmet Bilal Yaprakdal'ın yeni bulmaca serisi PES ETME!, AMAN DİKKAT! ve HA GAYRET! isimlerinde üç ayrı kutudan oluşuyor.Her bir kutuda 7 fasikül, 6 farklı bu..
76,00TL
Marka: MARTI YAYINLARI Model: 9786050321654
Öğrenme Kartları Çıkarma Martı Çocuk KulubüÜrün Tanıtım Yazısı :10’a Kadar Tüm İşlemlerÇıkarma ustası olmanın eğlenceli yolu!Bu set 0-0'dan 10-10'ye kadar tüm sayıları içeriyor.Bu tip oyunları oynayarak hem sınavlarınıza çalışacak hem de yeteneklerinizi geliştireceksiniz.Sayı GösterHer bir karttaki ..
98,00TL
Marka: MARTI YAYINLARI Model: 9786050321623
Öğrenme Kartlarımız, aileler ve çocukları tarafından rahatça kullanılabilecek şekilde hazırlandı. Gün içinde yapılan etkinlikleri saat olarak ifade edip söyleyebilecekler.Bu kartlar ile çocuklarımız;•Analog saat ve dijital saati kullanmayı•Tam saatin 60 dakika ettiğini•Yarım saatin 30 dakika ettiğin..
98,00TL
Marka: MARTI YAYINLARI Model: 9786050321630
Ürün Tanıtım Yazısı :10’a Kadar Tüm İşlemlerToplama ustası olmanın eğlenceli yolu!Bu kartlar 0+0 'dan 10+10'a kadar tüm sayıları içeriyor.Bu tip oyunları oynayarak hem sınavlarınıza çalışacak hem de yeteneklerinizi geliştireceksiniz.Sayı GösterHer bir karttaki toplama işlemini çözün, cevabınızı kont..
98,00TL
Marka: UĞUR BÖCEĞİ YAYINLARI Model: 9786052236031
HA GAYRET! fasiküllerindeki bulmacalar: ABC Kadar Kolay, Amiral Battı, Boncuklar, Kar Taneleri, Kenken, Sayı Çubukları, Karma Bulmacalar.Zeka oyunları ve soruları yazarı Ahmet Bilal Yaprakdal'ın yeni bulmaca serisi PES ETME!, AMAN DİKKAT! ve HA GAYRET! isimlerinde üç ayrı kutudan oluşuyor.Her bir ku..
76,00TL
Marka: UĞUR BÖCEĞİ YAYINLARI Model: 9786059723930
PES ETME! fasiküllerindeki bulmacalar: Apartmanlar, Kakuro, Kare Karalamaca, Köşegenler, Lambalar, Üçlü Bloklar, Karma Bulmacalar.Zeka oyunları ve soruları yazarı Ahmet Bilal Yaprakdal'ın yeni bulmaca serisi PES ETME!, AMAN DİKKAT! ve HA GAYRET! isimlerinde üç ayrı kutudan oluşuyor.Her bir kutuda 7 ..
76,00TL
Marka: ADEDA YAYINCILIK Model: 9786056981418
Dikkati Güçlendirme Seti MİXT 6-7 KİTAP İÇERİĞİKitap 167 sayfadır ve yaklaşık 150 egzersiz içerir.Kitapta çocuklarımızın yaşı içerisinde yapabilecekleri kolay ve zor egzersizler bir araya getirilerek sıralanmıştır.Üst üste zor egzersizler verilmemiştirki çocuklar sıkılıp kitaptan vazgeçmesin.He..
65,00TL
Marka: ADEDA YAYINCILIK Model: 9786059705295
KİTAP İÇERİĞİDGS 11 yaş 3 adet kitaptan oluşmaktadır.Her kitap 167 sayfadan oluşmaktadır.Kitapların sıralaması kesinlikle zorluk sıralaması olarak algılanmamalıdır.Kitapta çocuklarımızın yaşı içerisinde yapabileceği kolay ve zor egzersizler bir araya getirilerek sıralanmıştır.Üst üste zor egzersizle..
180,00TL
Marka: ADEDA YAYINCILIK Model: 9786059705103
KİTAP İÇERİĞİDGS 9 yaş 3 adet kitaptan oluşmaktadır.Her kitap 167 sayfadan oluşmaktadır.Kitapların sıralaması kesinlikle zorluk sıralaması olarak algılanmamalıdır.Kitapta çocuklarımızın yaşı içerisinde yapabileceği kolay ve zor egzersizler bir araya getirilerek sıralanmıştır.Üst üste zor egzersizler..
195,00TL
Marka: ADEDA YAYINCILIK Model: 9786059705097
KİTAP İÇERİĞİDGS 6 yaş 3 adet kitaptan oluşmaktadır.Her kitap 156 sayfadan oluşmaktadır.Kitapların sıralaması kesinlikle zorluk sıralaması olarak algılanmamalıdır.Kitapta çocuklarımızın yaşı içerisinde yapabileceği kolay ve zor egzersizler bir araya getirilerek sıralanmıştır.Üst üste zor egzersizler..
195,00TL
Marka: ADEDA YAYINCILIK Model: 9786054493647
KİTAP İÇERİĞİDGS 8 yaş 3 adet kitaptan oluşmaktadır.Her kitap 167 sayfadan oluşmaktadır.Kitapların sıralaması kesinlikle zorluk sıralaması olarak algılanmamalıdır.Kitapta çocuklarımızın yaşı içerisinde yapabileceği kolay ve zor egzersizler bir araya getirilerek sıralanmıştır.Üst üste zor egzersizler..
195,00TL
Marka: ADEDA YAYINCILIK Model: 9786059705318
Dikkati Güçlendirme Seti MİXT 8-9 KİTAP İÇERİĞİKitap 167 sayfadır ve yaklaşık 150 egzersiz içerir.Kitapta çocuklarımızın yaşı içerisinde yapabilecekleri kolay ve zor egzersizler bir araya getirilerek sıralanmıştır.Üst üste zor egzersizler verilmemiştirki çocuklar sıkılıp kitaptan vazgeçmesin.Her kit..
55,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 24 (2 Sayfa)
WhatsApp
+905457650545